„Żegnamy zimę, witamy wiosnę”

Pierwszy dzień wiosny był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. 21 marca przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Wspólnie z paniami dzieci wykonały Zimową Pannę Marzannę ze słomy i kolorowej bibuły oraz transparent z napisem "WITAJ WIOSNO!". W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne akcenty. Każde dziecko miało na czapeczce pięknego dużego kwiatka, zaś wszystkie panie kolorowe wianki na głowach. Całe przedszkole z wiosenną piosenką na ustach przemaszerowało ulicami naszego miasta. W barwnym wiosennym korowodzie,  z balonami i instrumentami w dłoniach, przedszkolaki ruszyły w poszukiwaniu wiosny. Aby tradycji stało się zadość dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się przy rzece Kamiennej, gdzie donośnymi okrzykami pożegnały zimę, a powitały wiosnę „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *