Sierpień 23, 2018

Bajkoterapia

Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne

Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne oraz bajki terapeutyczne wprowadzają dzieci w dobry humor i służą odreagowaniu złych emocji.

Poprzez odpowiednie zabawy i ćwiczenia chcemy:

skierować emocje negatywne na pozytywne i przekształcić złą energię w dobrą

-porażkę zmienić w sukces

-wspierać wysiłki dzieci, zachęcać do współdziałania, wspierać rozwój dziecka, eliminować frustrację i stres, pomóc w rozwiązywaniu problemów

-likwidować złość, gniew, irytację oraz zapobiegać agresji.

Bajkoterapia powoduje, że dziecko w świecie bajek spotyka przyjaciół, przeżywa wspaniałe przygody, pozbywa się lęku. Dzieci przejmują część historii, przyjmują nowe postawy wobec swoich konfliktów.

Rozwiązywanie trudnych emocjonalnie sytuacji dla dziecka może się okazać przyjemne, a nawet radosne dzięki bajkom, które może poznawać,oglądać w formie teatrzyków, słuchać czytanych przez nauczyciela lub rodzica. Poprzez nie uczy się ono pozytywnego myślenia o sytuacjach lękotwórczych.