Sierpień 22, 2018

Pedagogika zabawy – zabawy z chustą animacyjną

Zabawa z chustą animacyjną

Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca do wspólnej zabawy. Chusta edukacyjna zaskakuje swą wszechstronnością; można ją podrzucać, chować się pod nią, po chuście można się turlać, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią, a także zawijać dzieci.

Wykorzystanie chusty i dobór zabaw zależą od potrzeb, posiadanego miejsca, a przede wszystkim od chęci i naszej kreatywności. Liczba sposobów jej wykorzystania jest ograniczona tylko przez naszą wyobraźnię.
Zabawy z chustą animacyjną mogą spełniać różne cele edukacyjne i dzięki jednej chuście rozwijamy wiele umiejętności.

Oddziaływują na dzieci wieloma bodźcami:

• wzrokowymi (intensywne kolory, pobudzają wyobraźnię)
• dotykowym (chusta jest „miła” w dotyku)
• ruchowymi ( ruch na świeżym powietrzu nigdy nie był tak przyjemny, jak przy użyciu chusty)
Zabawy z chustą dają poczucie odprężenia i relaksu, pozwalają dzieciom pozytywnie spożytkować energię.