„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody w zielone każdy z wiosną gra…”

Święta Wielkanocne to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych , to okazja do zorganizowania Wiosennych Warsztatów Wielkanocnych. W dniu 04. i 05. kwietnia 2019 roku o godzinie 12:00 odbyły się w Szkole Podstawowej Specjalnej „PROMYK” oraz w Przedszkolu Specjalnym „PROMYK” Wiosenne Warsztaty Wielkanocne. Celem warsztatów było zacieśnianie więzi między dziećmi a rodzicami a także integracja dzieci i rodziców, nauczycieli Szkoły Specjalnej i
Przedszkola Specjalnego „PROMYK”. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze przy brzmieniu wiosennych i wielkanocnych piosenek. Wszyscy wspaniale się bawili i była to okazja do wspólnych rozmów. Rodzice wraz ze swoimi pociechami z ogromnym zapałem i zaangażowaniem tworzyli przepiękne ozdoby – świąteczne kartki wielkanocne, ozdabiali styropianowe jajka, kurki, zajączki różnymi technikami plastycznymi. Wszyscy obecni wykazali się dużą kreatywnością, zdolnościami plastycznymi i inwencją twórczą. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Mieli również możliwość dekorowania lukrem i posypkami wielkanocnych babeczek, ciasteczek, które pięknie wyglądały a jeszcze lepiej smakowały. Kolejną atrakcją było sianie rzeżuchy, owsa i sadzenie cebulek kwiatowych. Wspólna zabawa i praca pozwoliła poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań i wprowadziły w wielkanocny nastrój. Dobra i radosna, integracyjna atmosfera sprzyjała powstawaniu wyjątkowych prac, które dzieci zabrały do swoich domów, aby wkrótce ozdobić wielkanocne stoły. W wesołej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i twórczo. Wszystkim uczestnikom warsztatów – rodzicom i dzieciom, Pani Dyrektor, Grono pedagogiczne dziękują za przybycie, wspólnie spędzony czas i życzą Radosnych Świąt Wielkanocnych !